Turistik adalarda arka arkaya ölümler devam ediyor

Yaz aylarının gelmesi ile Ege’deki Yunan adalarında kaybolan ve yaşamını yitiren turist sayısında çok ciddi bir artış yaşanıyor…
 
Girit Adası’na bağlı Hanya kentine bağlı Sougia ile Agia Roumeli arasındaki dağlarda yürüyüşe çıkan ve kaybolan Alman turist bu sabah saatlerinde arama kurtarma ekipleri tarafından ölü olarak bulundu. Alman turistin cenazesi otopsi için Hanya Hastanesi’ne taşındı.

ÖLEN TURİSTLERİN SAYISI ÜÇE YÜKSELDİ

Muğla’nın Datça ilçesi karşısındaki Sömbeki (Simi) Adası’na bu ayın başlarında kaybolan BBC’nin dünyaca ünlü TV sunucusu Michael Mosley 3 gün sonra ölü olarak bulunmuştu.
 
Olayın hemen ardından  Sisam (Samos) adasında kaybolan 74 yaşındaki Hollandalı turist ile Amargos Adası’nda kaybolan ABD’li emekli polis memuru Pazar günü ölü bulundu.

İKİ TURİST KADIN TURİSTİK ADADA KAYBOLDU

Ege’nin ortasındaki Skinos Adası’na tatile gelen ve iki ayrı otelde kalan Fransız uyruklu 73 ve 64 yaşlarındaki iki kadının 5 gün önce  yürüyüşe çıktıktan sonra bir daha otellerine dönmemeleri üzerine adada arama kurtarma çalışmalarının başladığı, denizden ve karadan devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir