Başkan Topaloğlu, Kemer Tur’u ziyaret etti

Kemer Liman Caddesi esnafının talebini Kemer Tur’a ileten Başkan Topaloğlu’na Kemer Belediye Başkan yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediye Meclis üyeleri Mustafa Bilici, Hüseyin Çelik ve Mustafa Çelik eşlik etti.

Kemer Tur Başkanı Oktay Çelik’e ise Başkan Topaloğlu ile yaptığı görüşmede Kemer Tur Başkan yardımcıları Ramazan Kurgan ve Mehmet Sevinç eşlik etti.

ESNAFIN TALEBİNE ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Ziyaret sırasında yerel seçimler öncesi Liman Caddesi esnafının kendilerinden bir talebi olduğunu dile getiren Başkan Topaloğlu, “Bu talebi bize iletmeleri üzerine biz de kendilerine sizlerle görüşüp bir çözüm yolu bulabileceğimizi söylemiştik. Liman Caddesi esnafı Kemer’in merkezinin Çınarlı kavşağı olduğunu ancak yolcuların yalnızca saat kulesinin bulunduğu yere bırakıldığını söylüyorlar. Mutlaka sizlerin de bir önerisi olur. Sizlerden bu konuda esnafımızın talebine bir yanıt vermenizi istiyoruz” dedi.

TRAFİK YOĞUNLUĞUNDAN İPTAL OLDU

Oktay Çelik, “2019 yılında Büyükşehir Belediyesi bizi o noktaya yönlendirdi. Bir kısım minibüsümüzü Çınarlı kavşağa yönlendirdik ancak Yaşam Hastanesi’nin bulunduğu noktadan Liman Caddesi’ne inen yolda yaşanan trafik yoğunluğu ve tıkanıklıktan dolayı bu iş iptal oldu” dedi.

Çelik, Kemer Tur minibüsleri için kendilerinin de bir ring talebi bulunduğunu belirterek, ring taleplerinin karşılanması ile bu sorunun da ortadan kalkacağını söyledi.

KEMER TUR’DAN RİNG TALEBİ

Antalya’dan gelen ya da Antalya’ya giden minibüslerin tamamının ekspres olacağını dile getiren Çelik, diğer araçların ise ilçe içerisinde ring yaparak tüm mahallelerden Kemer içine yolcu getirip götürebileceğini belirtti.

MECLİSTE GÜNDEME GELECEK

Ring konusunu tur yönetimi ile detaylı bir şekilde değerlendiren Başkan Topaloğlu, konuyu Belediye Meclisi’nde görüşeceklerinin altını çizerek, “Memleket hepimizin, bölgemizde yaşayan tüm esnafımızın gelen misafirlerden yararlanmasını bizler de isteriz. Kemer Tur ring taleplerini bize yazılı olarak iletecek. Biz de bu talebi Meclis’te değerlendirdikten sonra, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne götürüp konunun takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir